Рослинність

Іриси в ландшафтному дизайні. Яскраві фарби літа.

Вітаю всіх любителів заміського життя та всіх, хто небайдужий до цим чудовим і невибагливим квітам. Ось відцвіли рододендрони і відразу їх змінили різнокольорові факели прекрасних ірисів. Іриси фото з особистого архіву червень 2021Ирисы фото з особистого архіву червень 2021В однієї з статей з ландшафтного дизайну був залишений коментар до фотографії ірідарія, суть питання зводилася до наступного: чому півники сидять на самоті? Адже скрізь рекомендують створювати квітники безперервного цвітіння? Иридарий фото з особистого архіву червень 2021Иридарий фото з особистого архіву червень 2021В як розгорнутої відповіді до цього коментарю і з’явилася ця стаття, сподіваюся, вона допоможе початківцям квітникарям у створенні своїх композицій.

Іриси в ландшафтному дизайні фото з особистого архіву червень 2021Ирисы в ландшафтному дизайні фото з особистого архіву червень 2021Честно зізнаюся, що я далеко не відразу змогла пристроїти всі рослини, які, як хом’як, притягла з батьківського дачі, в числі яких опинилися ці бородаті красені.Ірис фото з особистого архіву червень 2021Ирис фото з особистого архіву червень 2021Казалось б, що може бути простіше, ніж посадити ірис? А от посадити ірис так, щоб він ідеально вписався в навколишній ландшафт, а не виглядав ніби його тимчасово прикопали? Ось те-то й воно..

. Цвітіння ірисів фото з особистого архіву червень 2021Цветение ірисів фото з особистого архіву червень 2021Переносила я їх дуже багато разів, вони кочували по всьому квітника, плямами по газону, купками, групами, монохромними і однотонними посадками, всіх варіантів і не пригадаєш… Де їм було дуже сухо, і вони дрібнішали, де-то дуже сиро і вони загнивали, тісно, темно, важкий грунт ну і так далі… загалом всупереч усталеній думці, що ірис росте скрізь і його складно заморити, мої іриси були на грані загибелі багато разів.Іриси в ландшафтному дизайні фото з особистого архіву фото 2021Ирисы в ландшафтному дизайні фото з особистого архіву фото 2021Ирисы все незрівнянно красиві ароматні, але гібридні сорти просто вражають уяву буйством фарб і розміром квітки.

Багато хто з моїх гібридних ірисів, привезені з батьківського дачі, ще маленькі і не зацвіли в цьому році.Ірис Гіменей фото з особистого архіву фото 2021Ирис Гіменей фото з особистого архіву фото 2021Большинство ірисів я купувала мамі в якості маленьких презентів з рук у приватників, тому назв сортів я, на жаль не знаю, за винятком трьох штук, Супреме Султан, але він не зацвіла в цьому році, другий красень Гіменей, мабуть, на сьогоднішній день є кращим з білих представників.Ірис Гіменей фото з особистого архіву фото 2021Ирис Гіменей фото з особистого архіву фото 2021Третий, Султан Палас, вважається красноцветковым, на мій погляд, звичайно, він далекий від червоного, але оскільки у ірисів з цим пігментом складність, то будемо вважати, що він червоний.

Ірис Султан Палас фото з особистого архіву червень 2021Ирис Султан Палас фото з особистого архіву червень 2021Ирисы самі по собі досить унікальні і самодостатні рослини, їх тропічна зелень декоративна весь сезон, вони йдуть під сніг гордими зеленими солдатами, а навесні одні з перших починають відрощувати нові листя.У закатном світлі казково красиве видовище фото з особистого архиваВ закатном світлі казково красиве видовище фото з особистого архиваБлагодаря своєму зовнішньому вигляду і посухостійкості, іриси чудово вписуються в рокарії, красиво підкреслюють підпірні стінки, є ідеальними компаньйонами водних елементів.Іриси в ландшафтному дизайні фото з особистого архіву фото 2021Ирисы в ландшафтному дизайні фото з особистого архіву фото 2021 Мечоподібного зелень гармонійно поєднується з хостами і лилейниками, з очитками і камнеломками.

Однак при виборі компаньйонів не варто забувати, про поверхневої кореневої системи ірисів, яка не дозволяє постійно рихлити і перекопувати грунт. Саме з цієї причини я волію не підсаджувати до ирисам однорічники.Иридарий фото з особистого архіву червень 2020Иридарий фото з особистого архіву червень 2020Но як же тоді домогтися безперервного цвітіння у квітнику? Тут я скористалася прийомом перемикання уваги на яскраві колірні акценти.

На фото вище цвітіння ірисів в 2020 році, воно частково перетнулося з цвітінням рододендронів, а в цьому році цвітіння рододендронів передувало цвітіння ірисів, посилання на статтю я залишу нижче.Дзвіночки в саду фото з особистого архіву червень 2021Колокольчики в саду фото з особистого архіву червень 2021И ось вже відцвіли іриси і, як за помахом чарівної палички, квітник розфарбували в біло-блакитні тони. Я дуже люблю дзвіночки, їх ніжні повітряні хмари в одну мить розфарбовують мій сад біло-блакитними фарбами.

Коли-то давно і вони приїхали з батьківського дачі, і з тих пір самі сіється в квітниках, я їм не заважаю.А потім будуть лілейники..

. Ось так, змінюється мій квітник практично без моєї участі..

.Стаття про пересадку ірисів: Знову про іриси в моєму саду, але вже про пересадку.Статті по ландшафтному дизайну можна знайти за посиланнями:Частина 1.

Створення робочого проектаЧасть 2. Вертикальне озеленення та підбір растенийЧасть 3. Створення підпірних стенокЧасть 4.

Історія одного цветникаСтатья про листопадних рододендронах: Красені рододендрони. Яскраве прикраса квітучого Підмосковного саду.На цьому я прощаюся, спасибі, що дочитали статтю до кінця, сподіваюся, що комусь вона буде корисною і допоможе в створенні прекрасного ірідарія.

Любіть свої рослини і створюйте свої маленькі шедеври. Буду рада бачити вас у числі передплатників каналу. Як автору, мені приємно, коли ви залишаєте коментарі або просто відзначаєте статтю, як вподобану .
Список статей на каналі за темами можна знайти тут . Усім дякуємо і до нових зустрічей!

Related posts

Leave a Comment